Skip to main content

Ramen met kip en broccoli
Deze ramen met kip en broccoli ziet er misschien uit als een moeilijk te maken recept, maar niets is minder waar. Ik gebruik geen moeilijke ingrediënten en als je ’t één keer gemaak hebt, wordt dit een standaard recept die je wekelijks wilt eten!

Ramen zijn geweldig

I love ramen! Vooral deze met kip en broccoli, en vooral voor in de herfst/winter is het een heerlijk verwarmend, comfy gerecht. Maar bij warmere temperaturen is het natuurlijk ook super lekker. Daarbij kan je er echt alle kanten mee op. Ik gebruik broccoli, maar je zou makkelijk kunnen gaan voor een andere groente, een ander type vlees, of het zelfs vegetarisch maken. Zo maak je het hele gerecht echt eigen. Dus zie dit vooral als een fijn basis recept. Maak het zoals ik heb gedaan, of pas aan en top af met je eigen creatieve toppings!

High protein recept

Wist je dat deze ramen bowl echt boordevol bouwstenen zit? Het is namelijk super eiwitrijk. Met de noodles, kip, ei en de broccoli krijg je een opeenstapeling van proteïnes. Dat maakt het recept ideaal voor spierherstel, maar ook als je wilt afvallen.

Het recept

Ramen met kip en broccoli

Ramen met kip en broccoli

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 25 minuten
Gang Hoofdgerecht
Porties 1 persoon

Ingrediënten
  

Bouillon / saus:

  • 15 ml sojasaus
  • 1 theelepel maizena
  • 300 ml kippenbouillon (blokje)
  • 1 theelepel rice vinegar
  • 1 eetlepel lichtbruine basterdsuiker
  • snufje knoflookpoeder en zwarte peper

Ramen:

  • 150 gram kipdijfilet
  • 1 bundel Hakubaku organic ramen noodles
  • 1 stengel bosui
  • 6-7 broccoli roosjes diepvries

Instructies
 

  • Maak allereerst de saus door alle bovenstaande ingrediënten in een schaaltje te mengen, behalve de 500 ml kippenbouillon. Giet heet water op een blokje kippenbouillon en roer goed door. Je kunt alvast een beetje van de bouillon bij de saus gooien zodat de suiker goed vermengd wordt.⁣⁣⁣
  • Kook de noodles 4 minuten. Giet af en vul het pannetje met koud water. Laat staan.⁣⁣⁣
  • Neem een schaal en doe hierin diepvries broccoli. Giet er water bij en stoom in de magnetron voor 3,5 minuut. Snijd de bosui vast in stukjes.
  • Spray een koekenpan met cooking spray en bak de kippendijen. Voeg zwarte peper, snufje zout, cajun, rode paprika en knoflookpoeder toe. Haal ze uit de pan en laat rusten.⁣⁣⁣
  • In dezelfde pan doe je nu de broccoli met de saus. Bak even kort tot er belletjes in de saus ontstaan. Zet op laag vuur en voeg nu ook de noodles toe. Bak de noodles even kort mee zodat ze weer lekker warm worden.
  • Neem een grote kom en giet hierin de bouillon. Voeg nu de noodles en broccoli uit de pan toe. Snijd de kippendijen in reepjes en leg aan één zijde van de schaal.⁣⁣⁣
  • Eventueel kun je nog een ei koken als topping. Ik vind een zacht gekookt ei van 6,5 minuut altijd het lekkerst.
  • Voeg na smaak nog wat zwarte peper, cajun en bosuitjes toe als topping en klaar ben je!
Trefwoord broccoli, kip, ramen

Ramen met kip en broccoli

Leave a Reply

Rating recept